İnşaat makineleri dökümler hızlı gelişme dönemi kalır

Çin'in inşaat Makina Sanayi küçük büyük, hızlı gelişim, Şimdi tam bir ürün yelpazesi oldu, yenilik kapasitesinin artırılması, piyasa talebi çok güçlü gündoğumu sektörüdür. Özellikle son yıllarda, daha da geliştirme, hızını hızlandırmak için inşaat Makina Sanayi İnşaat tanıtmak için makine döküm üreticileri sadece üretimi arttı ve ürün teknoloji içeriği de artıyor. Ancak, Çin'in inşaat Makina Sanayi sorun hakkında iyimser değil: küçük ölçekli işletmeleri, sanayi konsantrasyonu düşük, ürün yapısı mantıksız, bağımsız yenilik yeteneği, malzeme ve teknoloji geriye dönük, yüksek giriş, yüksek tüketim, yüksek kirlilik, düşük verimlilik, düşük verimlilik şekilde geliştirilmesi önemli sanayi Bankası hala kırılgan. Çin'in mühendislik makine döküm ürünleri, teknolojik yenilik yeteneği geliştirilmesi hızlandırmak, öğrenme, araştırma ortak üretim, sanayi R & D güçlendirmek, bir öncelik haline gelmiştir.

Shang Pu danışmanlık sanayi analistleri dikkat çekti: Çin'in inşaat makine döküm daha farklı, bölgesel özellikleri oluşan bir "Yangtze Nehri Deltası" bölgesinde, Shandong, Shanxi, Liaoning, Guangdong ve diğer yerlerde döküm Sanayi küme. Bu alanlardaki endüstriyel Aglomerasyon konsantrasyonu işbirliği için daha fazla fırsat yaratmak eğitim, finans, geliştirme, pazarlama, ihracat ve etkileşim diğer yönleri ve inşaat teşvik yardımcı olacaktır makine Döküm Sanayi.

Son yıllarda, esas olarak aşağı akım sanayi Makina Döküm Sanayi mühendislik sanayi, tanıtmak için İnşaat makineleri sektöründe hızla gelişmesi de inşaat Makina Sanayi, hızla gelişmesi nedeniyle olduğunu İnşaat Makina Sanayi Geliştirme fırsatları getirmek için. 2013 yılında 149.199 milyar yuan, %24,1 artış Çin'in İnşaat makineleri sektöründe pazar büyüklüğüne ulaştı.

2010 inşaat Makina Sanayi geliri 400 milyar ulaşacak, 2015 yılında % 25'den fazla bir artış 890 milyardan fazla ulaşacak ortalama artış yüzde 17 pazar görünüm GSYİH, önümüzdeki beş yıl büyüme oranı hakkında çok iyimser Sanayi en üst nokta, gerçek geliştirilmesinde müjdecisi olacaktır.

Çin'in inşaat Makina Döküm Sanayi önümüzdeki birkaç yıl içinde hala hızlı bir gelişme korumak "2014-2018 Çin'in inşaat makine Pazar araştırması raporu" gösterir Shangpu danışmanlık sanayi yatırım karar verme ağ serbest dönem. Çin'in inşaat Makina Döküm Sanayi hızlı yerli Makina Sanayi, dökümler için iç talep artışı hızla gelişmesi nedeniyle gelişmedir; Öte yandan, uluslararası döküm pazarında daha etkin hale geliyor ve dökümler ihracat hacmi geçen yıl artmaktadır. Böylece, çevreden, Döküm Sanayi, yatırım pazarı umudu geniştir.

Bir büyük pazar alanı, teknolojik yenilik üzerinde odaklanarak, araştırma ve geliştirme merkezleri kurulması yüz; yeni ürün geliştirme ve makine teknoloji performans geliştirme güçlendirmek için; Paylaşımı bir rol oynayacaktır yerel marka pazar geliştirmek için hibrid ve akıllı Ekskavatör ileri, temel ve ileriye dönük araştırma odaklanmak.

İçinde görüş-in mevcut eksiklikler, iç ana bilgisayar üreticileri bir dizi vardır ya da yöntem marka rekabet gücünü artırmak için kısa bir süre bulduk. Aynı zamanda, Sirketler: R & Ge ve üretim bölümleri parça oranı geliştirmek güçlendirmek; Ürün zeka, bilgi, otomasyon düzeyi, zengin ürün özellikleri geliştirmek; kapsamlı bir şekilde genel ürün güvenilirliği geliştirmek ve yavaş yavaş Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri boşluğu arasında ürünlerin kalitesini azaltır.