İnşaat Makineleri Dökümleri Hızlı Kalkınma Süresinde kalacak

Küçük, büyük, hızlı bir gelişme için Çin'in inşaat makine sanayi, şimdi ürünlerin komple bir dizi haline geldi, yenilik kapasitesi artmaktadır, pazar talebi çok güçlü gündoğumu sanayi. Özellikle son yıllarda inşaat makineleri sanayi, daha fazla üretim artışı değil, inşaat makineleri dökümleri tanıtmak için kalkınma hızını hızlandırmak için ürün teknolojisi içeriği de artmaktadır. Ancak, Çin inşaat makine endüstrisi sorun hakkında iyimser değil: küçük ölçekli işletmeler, endüstriyel konsantrasyon düşük, ürün yapısı irrasyonel, bağımsız yenilik yeteneği, ekipman ve teknoloji geri, yüksek giriş, yüksek tüketim, yüksek kirlilik, düşük verimlilik, Düşük Verimlilik Sanayi tabanının öne çıkardığı gelişim hala kırılgan. Çin'in mühendislik makine döküm ürünleri, teknolojik yenilik yeteneği gelişmesini hızlandırmak, sanayi araştırma ve geliştirme Ar-Ge güçlendirmek, araştırma ortak, bir öncelik haline geldi.

Sanayi analistleri dikkat çekti: daha özeldir bölgesel özellikleri Çin'in inşaat makineleri döküm bir "Yangtze Nehri Deltası" bölgesi, Shandong, Shanxi, Liaoning, Guangdong ve döküm sanayi kümesinin diğer yerleri oluşturdu. Bu alanlardaki sanayi aglomerasyonunun yoğunlaşması, eğitim, finans, kalkınma, pazarlama, ihracat ve etkileşimin diğer yönleri için işbirliği için daha fazla fırsat yaratmaya ve inşaat makinelerinin döküm sanayiinin gelişmesini teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Son yıllarda, sanayi, mühendislik makine döküm endüstrisini teşvik etmek için aşağı iniş sanayi ağırlıklı olarak inşaat makine sanayi hızlı bir gelişme, aynı zamanda inşaat makineleri sanayi gelişme fırsatları getirmek için inşaat makine sanayi hızlı bir gelişme nedeniyle. 2013 yılında, Çin'in inşaat makine sanayi pazarının büyüklüğü 149.199 milyar yuan'a ulaştı ve% 24.1 artış gösterdi.

010 inşaat makine sanayi geliri 400 milyar, 2015 yılında% 25'den fazla bir artış 890 milyondan fazla, ortalama% 17'lik bir artışa ulaşacak ulaşacak, pazar umutları GSYİH büyüme oranı hakkında çok iyimser, bir sonraki beş yıl sanayide başlayacak Pikin gerçek gelişimi.

Sanayi yatırım karar verme ağı "2014-2018 Çin'in inşaat makineleri pazar araştırması raporu" yayınladı önümüzdeki birkaç yıl içinde Çin'in inşaat makinesi döküm sanayi hala hızlı bir gelişme dönemi sürdürmek göstermektedir. Çin inşaat makineleri döküm sanayiinin hızla gelişmesi, yerli makine endüstrisinin hızla gelişmesi, döküm için yerel talebin artması; Öte yandan, uluslararası döküm pazarı giderek daha faal hale geliyor ve dökümlerin ihracat hacmi her yıl artmaktadır. Bu nedenle, çevre, yatırım döküm sanayi, pazar ihtimali geniş.

Büyük bir pazar alanına, teknolojik yeniliklere odaklanan araştırma ve geliştirme merkezlerinin kurulmasına; yeni ürün geliştirme ve makine teknolojisi performans iyileştirme güçlendirmek için; yerel marka pazarını geliştirmek için ileriye dönük temel ve ileriye dönük araştırmalara, hibrid ve akıllı ekskavatörlere odaklanın. Paylaşım bir rol oynamaktadır.

Mevcut eksiklikler ışığında, yerli üreticilerin sayısı metodun marka rekabet gücünü artırmak için kısa bir süre aradı veya buldu. Aynı zamanda işletmeler, parçaların oranını artıracak Ar-Ge ve parça üretimini güçlendirmelidir; bilgi istihbaratını, otomasyon seviyesini, zengin ürün özelliklerini iyileştirmek; genel ürün güvenirliğini kapsamlı bir şekilde artırabilir ve ürünlerin kalitesini Avrupa ile ABD arasındaki farkı giderek azaltabilir.