Otomobil döküm ve döküm teknolojisi geliştirme Trend

Otomobil döküm ve döküm teknolojisi geliştirme Trend

Döküm yöntemleri oluşturan en eski metal biridir ve yaklaşık % %15 20 auto Parts farklı döküm yöntemleri tarafından üretilen dökümler vardır. Bu dökümler güç sistemi esas olarak anahtar bileşenleri ve önemli yapısal bileşenler vardır. Şu anda, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri Herimoncourt gelişmiş ülkelerin, döküm üretim teknolojisi gelişmiş, iyi ürün kalitesi, otomobil döküm yüksek üretim verimliliği, çevre kirliliği otomobil. Madde, döküm ve yedek malzeme oluşan serisi ve standardizasyon, tüm üretim süreci elde mekanizasyon, otomasyon ve zeka olmuştur. Bu ülkeler genellikle süreç tasarımı, hurda oranı yaklaşık % 2 için %5, döküm döküm düzeyini geliştirmek için dijital teknoloji kullanımı ve çok uluslu hizmeti sistem ve ağ teknolojisi desteği kurmuştur. Çin'in otomobil dökümler daha büyük çıkış, ancak bunların çoğu düşük katma değer ve teknik içerik olmasına rağmen buna ek olarak, nispeten basit siyah döküm ve yabancı düzeyi arasındaki boşluğu yapısıdır. Bu yazıdan esas olarak otomobil enerji tasarrufu ve çevre koruma ve geliştirme diğer yönlerini ihtiyacı var, otomobil döküm ve otomobil teknolojisi geliştirme yönünde anlatılır.

Basınç döküm kalıp döküm, otomobil eritebilir yapmak için döküm belli bir basınç altında dolu olarak kavite, doku yoğun döküm, küçük işleme kenar boşluğu boyutu hassas yüksek mekanik özellikleri anılacaktır. Basınç düzeyine göre iki kategoriye, sonrakinin yüksek maliyet kalıp döküm yüksek basınç ve düşük basınçlı döküm bölünür olabilir, özellikle otomobil dökümler, yüksek verim, yüksek hacimli üretimi için toplam maliyeti çok düşüktür. Şu anda, hemen hemen tüm araba iletim kabuk, debriyaj kabuk, pompa kabuk, karbüratör kabuk, direksiyon dişli, vb vardır Alüminyum Döküm die.

Kalıp döküm işlemi ana parametreler şunlardır sıkıştırma kuvveti, belirli basınç, hız, dolum zamanı, holding zaman, erime sıcaklığı ve kalıp sıcaklık doldurma eritebilir. Yüksek sıcaklık, yüksek hız, yüksek basınç erime olarak kavite, doldurma kaçınılmaz söz konusu olursa benzin, vakum kalıp döküm yöntemi, oksijen dolu kalıp döküm yöntemi, düşük hızlı dolum die otomobil döküm gibi yeni süreçlerin çok gelişmiş bir dizi döküm yöntemi "hassas" Die Döküm yöntemi (olarak da bilinen acurate, Acumrad yöntemi hızlı, yoğun), düşük hızlı orta-baskı (NDC) yöntemi döküm doldurma, onlar olmayan gözenekli döküm yok yeni teknoloji vardır. Bu nedenle, işlem parametreleri, rasyonel tasarım ve imalatı, kalıp (dahil boşaltma sistemi, taşma egzoz sistemi, kalıp soğutma sistemi, kalıp Isıtma ve denge kontrol sistemi), bilimsel kontrol Döküm die özelliklere göre kullanın uygun kaplama ve teknoloji püskürtme. Die sıcaklık ve ısı dengesi yüksek kaliteli döküm, otomobil alaşım erime noktası % 40'lık döküm kalıp boşluğuna yüzey sıcaklığı hakkında kaldırmak için döküm genel kalıp döküm için gerçekleşmesi için en önemli koşulları var.