Makine döküm kalitesini etkileyen faktörler

Makine döküm kalitesini etkileyen faktörler

Makine alet aşınma ve boyutsal kararlılık, doğrudan yaşam sürdürmek için makine doğruluğunu etkiler.

Makine döküm kalitesini etkileyen birçok faktör vardır. İlk tasarım süreci döküm olduğunu. Döküm geometri ve büyüklüğüne göre çalışma koşulları ve metal malzeme özelliklerini belirlemek için tasarım döküm alaşım ve döküm işlemi özellikleri, bakış açısından rasyonellik dikkate almak gereklidir, ki, açık boyut etkisi ve katılaşma ve büzülme, stres ve diğer sorunları önlemek veya bakır parçalar segregasyon, deformasyon, çatlama ve diğer kusurlar oluşumunu azaltmak için.

İkinci bir makul döküm işlemi olması gerekir. Döküm yapısı, ağırlık ve boyut, döküm alaşım özellikleri ve üretim koşullarına göre makine döküm uygun alt yüzeyi ve şekli, çekirdek yöntemi, döküm tendonlar, soğuk demir, yükseltici ve boşaltma sistemi makul kümesi seçin. Yüksek kaliteli dökümler erişim sağlamak için.

Üçüncü döküm için hammadde kalitesidir. Metal kapanımlar, Refrakter, yakıtlar, tozlar, değiştiriciler ve dökümhane kum, kum Ciltçi, boya ve diğer malzemeler, standartların altında kalite, gözenekleri, iğne, cüruf, yapışkan kum ve diğer kusurlar üretmek döküm döküm görünümünü etkileyen yapacak Kalite ve iç kalitesi ciddi döküm olacak rafa kaldırılmıştı.

Dördüncü işlem operasyonun makine makul bir süreç işçi, teknik düzeyde geliştirmek için operasyon prosedürleri geliştirmek için dökümler mi böylece kuralları doğru uygulanması.