Valf Dökümünün Döküm Sıcaklığını Kontrol Etmek İçin Nasýl?

Valf dökümünün döküm sıcaklığını nasıl kontrol edebilirim?

Her yıl döküm sıcaklığı hurdasından dolayı döküm döküm sıcaklığında ve döküm yüzey kalitesinde% 20'lik bir döküm yüzeyi olan vana döküm üretiminde her yıl, dolayısıyla döküm sıcaklığını artırmak için dökme sıcaklığını kontrol etmeniz gerekir.

1, en yüksek dökme sıcaklığı. vana döküm Döküm sıcaklığı çok yüksek, dökülme sıcaklığı ≥ 1420 ° C olduğunda atık miktarı arttıkça, özellikle de karmaşık kum çekirdek dökümlerinde kum oluşmasına neden olurken, atık miktarı 1460 ° C'ye kadar çıkarken atık miktarı% 50'ye kadar çıkabilir. Bu nedenle, döküm sıcaklığı en düşük 1420 ° C sıcaklıkta kontrol edilmelidir.

2, en düşük dökme sıcaklığı. vana döküm Döküm sıcaklığı 1380 ℃'den düşük olduğunda, cildin altındaki dökme demir işlemden sonra tek bir delik bulacak, delik çapı genellikle 1 ~ 3mm olacaktır. Bazı durumlarda yalnızca 1-2 delik bulunur ve bu delikler az miktarda sıvı cüruf ile görünür. Çalışmalar, bu kusurun dökme sıcaklığına bağlı olduğunu göstermiştir ve dökme sıcaklığı 1380 ° C'den yüksek olduğunda, vana dökümü bu tür kusurlar oluşturmaz.

Özet olarak döküm sıcaklığının 1380 ~ 1420 ℃'de kontrol edilmesi gerektiği görülmektedir. Buna ek olarak, dökme sıcaklığı çok düşüktür, en yaygın nedeni dökmeden önce, erimiş demirin uzun süre nakliye ve kalması için açık potada eritilmesi. vana dökümü Bir ısı yalıtım malzemesine sahip bir pota kapağı ile ısı kaybı önemli ölçüde azaltılabilir.