Vana Dökümlerinin Dökme Sıcaklığını Kontrol Etmek İçin Nasýl?

Valf dökümlerinin dökme sıcaklığı nasıl kontrol edilir?

Döküm sıcaklığı yakından döküm kalitesi ile ilgili olduğundan, döküm sıcaklığı hurda dökümleri nedeniyle sık sık döküm döküm üretiminde, her zaman, döküm sıcaklığını kontrol etmeniz gerekir.

1, en yüksek dökme sıcaklığı değeri. Yüksek dökme sıcaklığı, özellikle hurda arttıkça 1420 dökülen sıcaklık, 1460 Shan atık sıcaklığının% 50'ye kadar dökülmesi sırasında, karmaşık kum çekirdekli dökümlerde, kum tipi yükselmeye neden olur. Bu nedenle, en yüksek döküm sıcaklığı 1420 Shan altında kontrol edilmelidir.

2. En düşük dökme sıcaklığı. Dökme sıcaklığı 1380 Shan'ın altına düştüğünde, her monomerin küçük gözenekleri işlenmiş dökme demirin yüzeyinin altında bulunur ve deliğin çapı genel olarak 1'dir. Münferit durumlarda sadece 1-2 küçük delik bulunur ve Bu delikler aynı zamanda az miktarda sıvı cüruf ile görünecektir. Sonuçlar, bu kusurun dökme sıcaklığına bağlı olduğunu ve dökme sıcaklığının 1380 Shan'dan yüksek olduğunda vana dökümlerinde kusur üretilmeyeceğini göstermektedir.

Özetlemek gerekirse, döküm sıcaklığının 1380'de kontrol edilmesi gerektiği görülmektedir. Buna ek olarak, düşük dökme sıcaklığının en yaygın nedeni, dökülemeden önce ergimiş demir taşınması ve açık potada uzun süre kalmasıdır. Isı kaybı, kapağı adyabatik bir malzeme ile dökerek önemli ölçüde azaltılabilir.