Aşınma direnci ve makine döküm güvenilirliğini artırmak

Aşınma direnci ve makine döküm güvenilirliğini artırmak

Düzgün araç döküm malzeme için yüksek güç, yüksek sertlik geliştirme, makine ve makine aleti aşınma direnci ve güvenilirlik, kullanımı daha da geliştirmek için geliştirilmesi ve yeni malzemelerin bir sayının son yıllarda:

(1), HT300 yüksek mukavemetli hamile dökme demir. Makine döküm demir sıvıdan 1450 ℃ 1470 ek ~ 1520 ℃, hurda şarj kompozisyon oranı (% 40 ekleme ~ % 50), C-si, Ca-Ba ve CaMnSi-Bi yayımlar, vb kullanımı. CE CE teknik önlemler ≥ %3.5 erişim HT350 notlar koşullar altında.

(2), yüksek Si / C gri pik döküm. Karbon eşdeğeri CF koşul altında = % 3.4 ~ % 3.8, hurda ilavesi artırılır, sı / C oranı 0,4 arttı ~ 0.5-0.7 ~ 0.8, erimiş demir sıcaklık artış yukarıdaki 1450 ℃, gerilme direncini 20 tarafından artırılabilir ~ 30mpa. E0'ın değeri, aynı zamanda artmış döküm deformasyon için küçük bir eğilim vardır. Ancak, makine aletleri gibi kalın dökümler için sı artan / C değeri kalın bölümünde ferrit içeriği artar, ama gücü azaltır. Şu anda Cr, Ca, Sb ve Sn ve Alaşımlandırma diğer öğeleri geliştirmek kesiti perlit makine dökümler Kesitin sertliğini azaltmak, makine aletleri ve istikrar doğruluğunu artırmak içerik makinede eklenmelidir.

Ev içi kullanımına yönelik titreşim yaşlanma kullanarak test etmek, azaltmak ve makine döküm içinde kalan stresi azaltmak. Artık stres üzerindeki etkisi. Titreşim, anti - sonra malzemenin elastik modül artması nedeniyle yük kapasitesi döküm artar, anti - statik kapasite % 30 oranında artırılır ve anti - yük kapasitesi %100 artış ~ % 300.