Karıştırma makineleri dökümler Four Points kum eylem mekanizması

Karıştırma makineleri dökümler dört puan kum eylem mekanizması:

Kum karıştırma makine döküm ana işlevi toz her grubun eşit olarak mix etmektir, nem ve nemli kil ve kil Yapıştır şekle uyarlamak için kum türü performansı kum yüzeyi kaplanır. Kil kum mikseri Çin döküm işletmelerde kullanılan çeşitli türleri vardır: silindir türü, rotor tipi, denge çarkı türü ve sürekli türü. Otomotiv döküm döküm, hızlı kum karıştırma, kaliteli kum gereksinimlerine büyük ölçekli üretim. Rotor tipi Mikser da her iki gereksinimleri karşılar. ve birçok el ile üretim toplu işlemleri çok büyük dökümhaneler, silindir-tipi kum hala çok sayıda değildir karıştırıcı.

Kaliteli kömür tozu makine döküm ıslak kum ekleme yapışkan kum üreten üzerinden döküm engelleyebilir, ancak Ayrıca dökümler yüzey pürüzlülüğü azaltabilir önemli ölçüde.

Onun hareket mekanizması esas olarak gibidir.

(1) hava-film yalıtım teorisi kalıplama kumu toz kömürde erimiş demir türü kum kum tahıl gözenekleri içine Delme gelen engeller gaz film tabakası oluşturmak için kum/metal arabirimi tarafından kurulan gaz azaltarak bir sürü oluşturur.

(2) T-groove tablo türü kum kömür tozu olur katı, sıvı ve gaz üç fazlı jel, gliyal vücut genişlemesi teorisi mühürleme albüminkolloid vücut blok kum tahıl gözenekleri, makine döküm erimiş demir kum tahıl gözenekleri içine sondaj engelleyebilirsiniz.

(3) gaz oksidasyon teoridir toz kömür uçucu kısmını büyük miktarda demir sıvı oksidasyonunu önlemek ve demir oksit ve kuvars arasındaki kimyasal reaksiyon önlemek gazlarının azaltılmasında sonuçlanan pyrolysis yüksek sıcaklık ve gaz aşama, vasıl kum.

(4) parlak karbon Anti-ıslatma teorisi iyi tahıl, parlak karbon kömür tozu kum test platformu precipitates zaman dökme mevduat kum tahıl yüzey üzerinde makine döküm böylece kum taneleri demir sıvı ve erimiş tarafından ıslak değil demir kum tahıl gözenekleri içine Penetran yüzey gerilimi tarafından engellenir. Dökme demir platformu mekanizması, uçucu, parlak karbon ve kola cüruf kömür tozu etkisi kum kontrol ana etkileyen faktörler olduğunu bilinir.