Nedenleri ve çözümleri otomobil dökümler yerde oksidasyon

Nedenleri ve çözümleri otomobil dökümler yerde oksidasyon

Otomobil dökümler ve onlara alaşım bakır gümüş çok daha zor olan, aynı zamanda daha karmaşık bir süreçtir. Ana sebebi dökümler ve onların alaşımlar performansını diğer metaller ile aynı değil, alüminyum bir iki cinsiyetten metaldir ve asit ve alkali reaksiyon, biraz uygunsuz, korozyon üzerinde yüzey neden olur tedavi öncesi vardır. Ve döküm ve onun alaşımlar, hava veya çözüm oksit film, bu katman değil kaldırdıysanız, oksit film üretmek kolay olup kaplamanın yapışma etkilemez. Döküm ortak özellikleri kusurları: cüruf döküm, kalıp köşesinde üst yüzeyi çoğunlukla dağıtılmış oksidasyon havalandırılmış değil. Çoğunlukla gri veya sarı, x-ışını tarafından kırık veya bulundu mekanik işlenmesinde Ayrıca alkalin yıkama, dekapaj veya Eloksal bulunabilir. Deneysel sonuçlar NaOH çözüm uygun katkı ilavesi iyi parlatma etkisi üretebilir gösterir.

Keşif deney de alüminyum yüzey yüzey yansıtma sonra DC sabit basınç elektroliz NaOH çözüm belirli koşullar altında ile % 90 ulaşabilirsiniz ama hala deneme, nedeniyle kararsız bazı faktörler vardır bulundu hangi daha fazla çalışma ihtiyacı var. DC kullanarak fizibilite Geniş puls Elektrolitik Parlatma temel koşullar altında alüminyum parlatmak için yöntem araştırdı. Sonuçlar yöntemi parlatma darbe elektroliz DC sabit voltaj Elektrolitik Parlatma denge etkisi elde edebilirsiniz, ama seviyeleme hızı yavaş gösterir.

Paket döküm alüminyum katmanının bir parçası kesilmiş, alüminyum dış paket yüksek kaliteli alüminyum, böylece oksidasyon "Vitiligo" gibi noktalar paketi iç tabaka çeşitli alüminyum, iki farklı malzeme.

Çözüm: Bu olay müşteriler çok fazla anlayış değil sık sık, üreticileri çalışma açıklamak, bütün hikayeyi yanlış anlama neden, temizlemek için daha fazlasını yapmak. Öte yandan, otomobil dökümler kullanımı 250 Pound itibaren beş yıl içinde % 50 oranında artacak Alüminyum Sanayi analiz öngörür / 2000-380 araç / araç 2005 tarafından. Çok sayıda üretim ve işleme dökümler, polikristalin elmas (PCD) aracı gerek. Çip PCD hasar işleme sırasında ana nedenidir. PCD aracı kesme kenarı sağlam tutmak için eşit olarak her freze kesici için kesme yükü dağıtmak en iyisidir.

Tavlama döküm otomobil: alüminyum alaşım döküm için daha yüksek bir sıcaklık, genellikle yaklaşık 300 ℃ ya da öylesine, zaman, belirli bir süre sonra oda sıcaklığında işlemine tavlama olarak bilinen soğutma ocağı ile ısıtılır. Tavlama işlemi sırasında katı çözüm çözer ve parçacık ikinci aşamasını hangi döküm iç stres ortadan kaldırmak, döküm boyutu stabilize, deformasyon azaltmak ve döküm plastisite artırmak birikir.