Döküm Prosesi Vana özellikleri

Vana döküm işlemi özellikleri

Diğer gri demir döküm işlemi ile karşılaştırıldığında, üretim süreci Vana döküm aşağıdaki özelliklere sahiptir:

① Vana döküm üretim süreci ve denetim süreci daha karmaşıktır.

Vana döküm boş kabuk ince duvarlı adet denilen karmaşık bir yapıdır. Dökümler, pürüzsüz bir yüzey gerekli bir kelime net, döküm özellikle yoğun bir kusur olması. Yukarıdaki gereksinimleri karşılamak amacıyla döküm bir dizi almalı yüksek refractibility modelleme malzeme kullanımı ve denetimi kum su gibi teknik önlemler modelleme kum sertlik, makul kap syst kullanımını sağlamak için savaşmak için katmanlı Em ve sıkı kontrol boşalırcasına hız ve sıcaklık. Yüksek teknik gereksinimleri nedeniyle, Vana döküm döküm süreci genel döküm daha çok daha karmaşıktır.

Buna ek olarak, Vana döküm yanı sıra onay boyutu, konum doğruluğu ve görünüm ve bazı mikroyapıda, mekanik özellikleri, korozyon direnci ve tahribatsız test ve diğer testler için çok Vana döküm muayene var daha karmaşık bir süreçtir.

② Vana döküm makinesinde daha zor yüklemek için

Vana döküm yapısı, şekli, daha karmaşık bazı bölümleri ince, ince, zavallı sertlik adettir. Makinede işleme, konumlandırma ve sıkma daha zordur, sık sık karmaşık özel fikstür gerektirir.

Temel yüzey daha düşük doğruluk, yüksek yüzey pürüzlülüğü ve hatta bazen kullanım işleme olmayan yüzey konumlandırma konumlandırma bazı Vana parçaları. Ve sızdırmazlık yüzeyi ve diğer parçaları doğruluk ve yüzey pürüzlülüğü gereksinimlerini işleme çok yüksek, bu işleme kalitesini sağlamak zordur. Bu nedenle, işlem gereksinimlerini karşılamak için sık sık geliştirmek zorunda konumlandırma doğruluğunu yüzey ve yüzey pürüzlülüğü azaltmak veya konumlandırma yüzey işleme yüzey işleme için hangi kapak karmaşıklığını artırır üretim süreci.

③ makine işleme için zor

Vana malzemeler döküm, dökme demir, karbon çelik, en yüksek gücünü, çok çeşitli yanı sıra çok çeşitli nedeniyle korozyon direnci ve yüksek sabit malzeme performans kesme fakirdir, proces gerekli parçaları elde etmek zordur g doğruluk ve Yüzey pürüzlülük yüzey geometrik şekil doğruluk ve Yüzey pürüzlülük gereksinimleri mühürleme Vana döküm yüksek, böylece Vana döküm işleme zorluk artan. Aynı zamanda, malzeme kesim performansı döküm Vana fakirlere, ama aynı zamanda Vana döküm yöntemleri, aracı malzemeleri, teknoloji ve ekipman miktarı kesme ve bu yüzden yeni sorunların çoğunu getirdim işliyor.

Vana döküm işlemi özellikleri, Vana döküm üretim süreci ve inceleme süreci imalat zor işleme Vana döküm daha zor yüklemek için makinede döküm Vana daha karmaşıktır.