Makine döküm döküm konumunu prensipleri nelerdir?

Makine döküm döküm konumunu prensipleri nelerdir?

Makine alet katılaşma teorisine göre döküm araştırma ve üretim, boşalan pozisyon İlkesi göz önünde bulundurmanız gerekir belirlemek için deneyim.

1, makine aleti döküm önemli bir parçası alt bölümünde yer almalıdır. Makine döküm makine aracı alt metalden üst metal statik basınç altında katılaşmış ve sözleşmeli ve kompakt.

2, önemli işleme yüzeyi aşağı olması veya dik duruyorum. Gözenekleri deneyimi gösterir, metalik olmayan kapanımlar ve diğer kusurlar yukarı doğru yüzeyinde görünür ve aşağıya doğru yüzey veya yan cephe genellikle nispeten pürüzsüz, kusurları olasılığı küçük, bireysel işlem yüzey yukarıya doğru olmalıdır, sonra işleme hataları görünür değil emin olmak için işleme kenar boşluğu büyütmek uygun olmalıdır. Makine alet yatak yüzey çeşitli anahtar yüzey, Trahom, gözenekleri, makine döküm cüruf delik, çatlak ve büzülme ve diğer kusurlar sahip olmak yasak ve yoğun ve üniforma içinde sertlik değeri sağlamak için organizasyon gerektirir Belirtilen aralık.

3, böylece büyük uçak aşağı veya eğik makine uçak. Büyük düz dökümler için devirme yükselen hız, makine kum yara yara hataları önlemek için döküm metal yüzeyini artırmak için kullanılabilir. Dökme, kum kutu boyutuna göre eğimli, H değeri genellikle 200 kontrollü ~ 400 mm aralığı.

4, emin olun döküm dolu olabilir. İnce duvarlı parçaları ile dökümler için ince duvarlı parçaları alt yarısında yerleştirilen veya dökme, soğuk ayırma gibi kusurları ve benzeri önlemek için dökülen parça yer gerekir.

5, yararlı makine aleti döküm büzülme olmalıdır. Alaşım büzülme veya döküm yapısı kalınlığı düzensiz ve büzülme açıktır için makine döküm büzülme döküm öncelik katılaşma risers yerleşimini kolaylaştırmak ve r oynamak için sipariş koşulları vermelidir OLE, yükseltici.

6, kum, kum veya konsol kum asılı asılı çekirdek, çekirdek, kutu ve test altında kolay önlemek için. Deneyim o asılı kum kolay daraltmak için dökme kutusunda gösterir. Makine döküm bu asılı çekirdek üzerinde üst yarısında yerleştirmek hiç hoş değil. Konsol kum çekirdek istikrarlı değil, eğriltmek kolay metal yüzdürme, eylem altında önlemek denemek. Ek olarak, çekirdek, kutusu, denetim kolaylığı dikkat çekmek için.

7, kutusunun konumundaki, dökme konum ve pozisyon tutarlı Soğutma tezgahları olmalıdır. Flip kalıp sadece emek, büyük miktarda değil ama Ayrıca kum çekirdek hareketi neden kolay, makine döküm kumu ve hatta yangın ve diğer kusurları.