Mekanik döküm döküm pozisyon için takip edilmesi gereken ilkeleri nelerdir

Mekanik döküm döküm pozisyon için takip edilmesi gereken ilkeleri nelerdir

Mekanik dökümler katılaşma kuramı araştırma ve üretim deneyime dayalı, ilke dikkate dökme konum belirlenmesinde dikkate alınmalıdır.

1, mekanik döküm önemli bir parçası alt bölümünde yer almalıdır. Mekanik döküm metal alt üst metal statik basınç altında katılaşmış ve sözleşmeli ve kompakt.

2, önemli işleme yüzeyi aşağı veya dik olmalıdır devlet. Gözenekleri deneyimi gösterir, metalik olmayan kapanımlar ve diğer kusurlar yukarı doğru yüzeyinde görünür ve aşağıya doğru yüzey veya yan cephe genellikle nispeten pürüzsüz, kusurları olasılığı küçük, bireysel işlem yüzey yukarıya doğru olmalıdır, sonra işleme hataları görünür değil emin olmak için işleme kenar boşluğu büyütmek uygun olmalıdır. Makine alet yatak yüzey çeşitli Trahom, gözenekleri, cüruf delik, çatlak ve büzülme ve diğer kusurlar için izin verilmiyor anahtar yüzeyidir ve yoğun ve düzgün, sertlik değeri belirtilen aralık içinde olduğundan emin olmak için organizasyon gerektirir.

3, böylece büyük uçak aşağı veya eğik mekanik boyutunda. Büyük düz dökümler için devirme metal yüzeye kum yara yara hataları önlemek için yükselen hızını artırmak için kullanılabilir. Dökme, kum kutu boyutuna göre eğimli, H değeri genellikle 200 kontrollü ~ 400 mm aralığı.

4, emin olun döküm dolu olabilir. İnce duvarlı parçaları ile dökümler için ince duvarlı parçaları alt yarısında yerleştirilen veya dökme veya coldting gibi hataları önlemek için dökülen parça aşağıda yer gerekir.

5, mekanik döküm doldurma için elverişli olmalı. Alaşım büzülme veya döküm yapısı kalınlığı düzensiz ve büzülme açıktır için büzülme döküm katılaşma risers yerleşimini kolaylaştırmak ve yükseltici rolü için sipariş koşulları öncelik vermelidir.

6, kum, kum veya konsol kum asılı asılı çekirdek, çekirdek, kutu ve test altında kolay önlemek için. Deneyim o asılı kum kolay daraltmak için dökme kutusunda gösterir. Üst yarısı üzerinde asılı çekirdek yerleştirmek hiç hoş değil. Konsol kum çekirdek istikrarlı değil, eğriltmek kolay metal yüzdürme, eylem altında önlemek denemek. Ek olarak, çekirdek, kutusu, denetim kolaylığı dikkat çekmek için.

7, kutusunun konumundaki, döküm konumu ve mekanik döküm soğutma konumu tutarlı olmalıdır. Flip kalıp yalnızca büyük miktarda işçi, ama Ayrıca kum çekirdek hareketi, kum ve hatta yangın ve diğer kusurlar neden kolay değil.